Zielony Żoliborz

Nieduże, przytulne mieszkanie na Żoliborzu nie mogło nie nawiązywać elementami kolorystycznymi do zieleni dzielnicy, stąd kuchnia właśnie w zielonym, stonowanym kolorze. W pomieszczeniu tym dokonano jednej głównej zmiany w stosunku do planu deweloperskiego – otworzono kuchnię na salon, co wprowadziło przestrzeń i światło, a także umożliwiło stawienie całkiem sporej wyspy.

To niezwykle funkcjonalne rozwiązanie służy jako dodatkowy blat do pracy czy szybkich posiłków, ale w salonie znajduje się także klasyczny stół, przy którym mogą odbywać się spotkania towarzyskie i rodzinne w większym gronie. Niezwykłym, intensywnym akcentem w tym apartamencie jest kontrastująca ze spokojnymi barwami salonu i kuchni sofa. Jej miodowy odcień wybija się na tle bieli i zieleni, dodając wnętrzu miękkości, ciepła i domowej atmosfery.

W mieszkaniu znajdują się dwie łazienki – w pierwszej, urządzonej w klasycznym stylu, łączącym białe kafelki i drewniane elementy, domownicy mogą korzystać z wanny, zaś w drugiej, która znajduje się przy sypialni, jest prysznic, a główny akcent położono na wspaniały, ciężki, kamienny blat.

fot. Maria Miklaszewska, stylizacja: Dagmara Zawadzka